Wycieczka klasy VII b i klasy VII c do Funzeum w Gliwicach

.

Jest to muzeum światła i koloru, które wspaniale łączy edukację z dobrą zabawą. Przywitało nas tu ponad 50 multisensorycznych instalacji podzielonych na dwie wystawy: Kolor i Światło.

W strefie koloru przemierzaliśmy 7 pokoi i 7 kolorów, które wchodzą w skład tęczy: fioletowy, różowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty i pomarańczowy. Każdy pokój to zaskakujące instalacje, a dzięki wyobraźni i kreatywności przeżyliśmy fantastyczną przygodę.

 Przez niezwykły tunel, zaopatrzeni w specjalne okulary doszliśmy do drugiej części Funzeum, do strefy światła. Na wstępie czekała na nas część fluorescencyjna, w której dokładnie poznaliśmy proces luminescencji. Potem dostaliśmy się do strefy luster, zwierciadeł i szklanych labiryntów. Tu zapoznaliśmy się ze zjawiskiem odbijania światła i nieskończonego lustra. Na koniec trafiliśmy do kolorowego lasu. Niezwykłe wrażenie zrobiła  sala księżycowa z planetami i pokój nieskończoności, ozdobiony trzystoma zmieniającymi kolor lampkami.

Ostatnią atrakcją jest sala zabaw. Największą furorę zrobił  basen z kuleczkami, grające dwunastometrowe podłogowe pianino i świecąca podłoga do tańca.

Funzeum to niezapominana wycieczka.

                                                                                                                                             Wychowawcy klas: 7b,7c