Rozgrywki gier RPG

.

W dniu wczorajszym grupa młodzieży naszej szkoły z klas 8B, 8C, 7B uczestniczyła w Krakowie, w rozgrywkach gier RPG. Udaliśmy się tam na zaproszenie Pana Łukasza Wrony, z którym nasza młodzież współpracowała już wcześniej przy projekcie Jaxa RPG – projekt edukacyjny w 860. rocznicę sprowadzenia Bożogrobców do Polski, stworzonym pod egidą Muzeum Ziemi Miechowskiej. Miejscem, w którym przyszło grać młodym adeptom sztuki RPG był nowy i funkcjonalny budynek Archiwum Narodowego w Krakowie, zlokalizowany przy ulicy Rakowickiej. W progach AN przywitał nas Pan Dyrektor profesor Wojciech Krawczuk, który skierował do miechowskiej młodzieży bardzo miłe i ciepłe słowa oraz zachęcił do częstszego odwiedzania murów Archiwum Narodowego.

Pod okiem doświadczonych i wytrawnych animatorów i edukatorów gier RPG nasza młodzież bawiła się wyśmienicie. W archiwum poznawały mechanikę gry poświęconej wydarzeniom z okresu Insurekcji 1794r . Rozgrywki trwały cztery godziny a towarzyszył temu bardzo miły poczęstunek przygotowany przez pracowników Archiwum Narodowego. Na koniec wszystkim uczestnikom rozgrywki oraz gościom Archiwum Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe upominki, co były bardzo miłym zaskoczeniem.

Dyrekcji oraz pracownikom Archiwum Narodowego w Krakowie za ciepłe i serdeczne przyjęcie bardzo dziękujemy. Kierujemy również słowa podziękowania dla naszych przyjaciół, którzy poprowadzili wczorajsze rozgrywki: dla Łukasza Wrony, Macieja Pruchnickiego oraz Piotra Krzystka. Dziękujemy również Pani dr Barbarze Zbroja z Archiwum Narodowego za udostępnienie kilku zdjęć z wczorajszego wydarzenia,

Do zobaczenia !!!