Uczniowie kl. IIc z wizytą w schronisku dla zwierząt

Uczniowie kl. IIc z wizytą w schronisku dla zwierząt

     Uczniowie klasy IIc Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie w ramach akcji charytatywnej ,,Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" 18 listopada 2021r. odwiedzili schronisko dla zwierząt ,,Psie Pole" w Racławicach. Ofiarowali czworonogom ponad 240 kilogramów karmy, ciepłe koce, maty, kojce, miski. Do akcji włączyli się również uczniowie klas: 1a, 1b, 1d, 3a, 3b.

     Zbiórka tak dużej ilości karmy trwała cały miesiąc, a wielu uczniów zakupiło ją z własnych oszczędności. Ma to ogromny aspekt wychowawczy, gdyż uczy dzieci empatii do świata zwierząt, ale też rezygnacji z własnych przyjemności dla dobra innych, bardziej potrzebujących.

     Akcja organizowana jest już po raz dziewiąty, a więc stała się swego rodzaju tradycją. Wyjazd do schroniska poprzedzony był prelekcją na temat pomocy zwierzętom podczas zimy oraz ponoszeniu odpowiedzialności za ich posiadanie. Dzieci zobaczyły nie tylko dorosłe pieski ale i szczeniaczki, małe kotki i jeże, które znalazły tam schronienie przed zimą. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tak piękną akcję oraz Rodzicom głośno mówimy: DZIĘKUJEMY!