Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 9 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się etap międzyszkolny Konkursu Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz szkół podstawowych w Prandocinie, Dziaduszycach i Janowicach.

Konkurs obejmował następujące części: część gramatyczną, rozumienie tekstu czytanego oraz wypowiedź pisemną na wybrany temat. Widoczna była duża rywalizacja między uczniami, a różnice punktowe były niewielkie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Prandocina- Maja Kita, drugie Tymoteusz Maj z naszej szkoły, trzecie- Maja Łętocha z Dziaduszyc. Wyróżnienia za czwarte miejsce otrzymała Łucja Warchoł z Prandocina, za piąte miejsce- Gabriela Czapnik (Szkoła Podstawowa Nr 2), za szóste miejsce- Alicja Nowak (Szkoła Podstawowa Nr 2) oraz Karol Chmielewski z Dziaduszyc. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i liczne gadżety, natomiast zwyciężczyni konkursu otrzymała puchar Mistrza Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2021/2022.

Życzymy dalszych sukcesów językowych.