Maciej Miechowita - odkrywca, lekarz wychowawca

.

Wielkie Święto Miechowa

W piątek 21 kwietnia 2023 roku w Auli Jagiellońskiej zlokalizowanej w najstarszych budynkach Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja Maciej Miechowita – odkrywca, lekarz, wychowawca. Jej organizatorem był Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy, partnerem – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki. Dzięki uprzejmości i na zaproszenie organizatorów w tym wielkim wydarzeniu, poświęconemu wybitnej postaci Macieja Miechowity wzięła udział młodzież z Miechowa ze Szkoły Podstawowej Nr 1, która nie tylko przysłuchiwała się, ale też aktywnie uczestniczyła w konferencji. To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej Szkoły Podstawowej i całego Miechowa, że mogliśmy tam być i godnie reprezentować nasze Miasto, z którego przed 550. laty młody Maciej Miechowita wyruszył zdobywać wykształcenie i sławę światowego uczonego.