Dzień Europy w Jedynce

Dzień Europy w Jedynce

        Dnia 16 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Miechowie obchodziliśmy Dzień Europy. Uczniowie zaprezentowali ciekawostki dotyczące krajów europejskich skupiając uwagę na Polsce i Ukrainie. Dla nowych uczniów z Ukrainy przygotowali piosenkę „Podaj rękę Ukrainie” oraz zaśpiewali wspólnie z uczennicą z Ukrainy Olgą Perepicką w języku polskim i ukraińskim piosenkę pt. „Hej sokoły”. Wręczyli im także maskotki. Panie Dyrektor otrzymały od ukraińskich dzieci anioły, które są wyrazem wdzięczności za ciepłe przyjęcie w naszej szkole.

       Uczennice z klasy 6 Emilia Werys, Hanna Wójcik, Zuzanna Krzysztofek, Wiktoria Grzywnowicz oraz uczennica z kl. 8d Martyna Zębala zaśpiewały polskie przyśpiewki ludowe, w czasie których mogliśmy podziwiać tańce ludowe w wykonaniu dziewcząt z zespołu ludowego: Zuzanny Sucheckiej, Jagody Kanios i Martyny Błajszczak. Uczniowie naszej szkoły mogli również zobaczyć humorystyczne przedstawienie pt. „Romeo i Julia w czasach pandemii", w czasie którego szczególnym zainteresowaniem cieszyła się scena zaślubin i walka zwaśnionych rodów. Repertuar muzyczny przygotowały uczennice z klasy 8b: Joanna Gajos, Lena Siudak, Milena Król i Martyna Zębala z kl. 8d.

      Wybory miss i mistera Europy w tym roku odbyły się w Miechowie. Kandydaci zaprezentowali układy choreograficzno- taneczne przygotowane przez uczennicę kl. 8 d Martynę Zębalę, przedstawili ciekawostki z krajów Europejskich, uczestniczyli w zabawach i konkursach. Miss Eurpy została Miss Słowacji- Martyna Błajszczak oraz Misterem został Mister Hiszpanii- Łukasz Włodarczyk. Nauczyciele i uczniowie mieli możliwość skosztowania licznych potraw europejskich przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Całą imprezę poprowadzili Natalia Kwinta z kl. 8a i Maciej Kita z kl. 8d.

Video file